JW: Pierwsza porażka w sezonie

Seria spotkań bez jakiejkolwiek straty punktów w wykonaniu Juventus Women dobiegła końca w sobotę w Vinovo, gdzie ekipa prowadzona przez Ritę Guarino przegrała 1:2 z Brescia Femminile.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gości, gdy w już w czwartej minucie piłkę odbitą od poprzeczki do bramki Juve skierowała Alicja Daleszczyk.

W 17' minucie wyrównującą bramkę zdobyła Benedetta Glionna, ale po długiej dyskusji arbiter spotkania anulował gola, stwierdzając, że napastniczka znajdowała się na spalonym.

Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania Brescia zdobyła drugą bramkę, której autorką była Daniela Sabatino.

Bianconere wyszły na drugą połowę bardzo zdeterminowane. W 66' minucie świetną akcję Martiny Rosucci wykończyła Lisa Boattin. Drużyna Rity Guarino z całych sił dążyła do wyrównania i była bliska osiągnięcia tego celu kilka razy, ale ostatecznie nie była w stanie znaleźć drogi do bramki.

Przegrana Juventusu sprawiła, że walka o Scudetto stała się jeszcze bardziej dramatyczna, gdyż Brescia zrównała się punktowo z ekipą Juve. Oba zespoły spotkają się ponownie w Vinovo w ćwierćfinale Pucharu Włoch na początku maja, podczas gdy w następnym meczu ligowym (21 kwietnia) Bianconere zmierzą się z Fiorentiną.

źródło: juventus.com