Oficjalny

Serie A (32/38): Crotone - Juventus

W środowy wieczór Juventus rozegra wyjazdowy mecz z ekipą F.C. Crotone.

Dzięki zwycięstwu 3:0 nad Sampdorią, Stara Dama umocniła się na pozycji lidera Serie A, uzyskując 6 punktową przewagą nad wciąż naciskającym Napoli. Prawdziwy koncert w niedzielnym spotkaniu urządził Douglas Costa, który zanotował asysty przy wszystkich trzech trafieniach mistrzów Włoch.

Rywalizacja na terenie Crotone nie należy do najłatwiejszych, o czym mogliśmy się przekonać w lutym zeszłego roku. Wówczas dopiero w 60 minucie meczu Mario Mandżukiciowi udało się przełamać dobrze spisującą się defensywę gospodarzy, a w 74 minucie wynik podwyższył Higuain po asyście obecnego gracza Torino, Tomasa Rincona.

Na mecz z zespołem z południa Włoch nie pojedzie strzelec pierwszej bramki w tamtym spotkaniu Mandzukić, ponieważ zmaga się z on infekcją. Nieobecny będzie także Miralem Pjanić. Bośniak złapał uraz w niedzielnym meczu i zszedł z boiska jeszcze przed przerwą. Uraz okazał się dość poważny i możliwe, że rozgrywającego Starej Damy ominie również mecz z Napoli.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Masimilliano Allegri zdradził, że bramki Juve strzegł będzie w tym meczu Wojciech Szczęsny, obchodzący dzisiaj 28. urodziny. Co również istotne do kadry meczowej wraca Federico Bernardeschi, jest jednakże mało prawdopodobnym, by szkoleniowiec Bianconerich dał mu szansę gry od pierwszych minut.

Media spekulują, iż goście z Turynu wybiegną w formacji z 4-3-3 z Dybalą, Douglasem Costą i Higuainem w ataku. Miejsce kontuzjowanego Pjanicia zajmie Bentancur lub Claudio Marchisio. Okazję do występu ma otrzymać Lichtsteiner, a strzelec jednej z bramek w meczu z Sampdorią, Hoewedes, zasiądzie tym razem na ławce rezerwowych.

Prognozowany skład:

Szczęsny - Alex Sandro, Chiellini, Benatia, Lichtsteiner - Matuidi, Marchisio, Khedira - Douglas Costa, Higuain, Dybala.

Matchday-Crotone-Juve-18042018

Fani Napoli wejdą na Allianz Stadium

Pojawiło się oficjalne potwierdzenie, że kibice SSC Napoli zostaną wpuszczeni na sektor gości na mecz z Juventusem.

Spotkania pomiędzy oboma klubami wywoływały duże napięcia pomiędzy fanami w ostatnich latach, w związku z czym kibice drużyny przeciwnej od pewnego czasu nie są wpuszczani na stadion podczas meczów wyjazdowych.

Fanom Staraj Damy nie pozwolono wejść na Stadio San Paolo w tym sezonie, ale ekipa Partenopei będzie miała swoich kibiców podczas niedzielnego starcia. Jedynym obostrzeniem jest fakt, że na Allianz Stadium nie zostaną wpuszczeni kibice z regionu Kampanii, nawet ci posiadający kartę kibica. Zwolennicy Napoli spoza tego regionu będą mogli swobodnie kupować bilety.

źródło: football-italia.net

Juventus Training Center już ruszyło!

Od dość dawna wiemy, że pierwszy zespół Juventusu wraz ze startem kolejnego sezonu zacznie korzystać z nowego centrum treningowego, znajdującego się przy samym stadionie. Honory otwarcia jednego z nowych boisk w J|Village nie przypadły jednak drużynie Maxa Allegriego, a ekipie prowadzonej przez Ritę Guarino!

To nie był zwykły trening dla Juventus Women, ponieważ dziewczyny, które w swoim debiutanckim sezonie zajmują pierwsze miejsce w tabeli, odbyły swoją sesję treningową w nowym centrum treningowym w J|Village w dzielnicy Continassa.

Wiadomość o takim obrocie spraw została podana przedwczoraj przez Aldo Mazzia na oficjalnym Dniu Klubu Kibica, a wczoraj Bianconere odbyły zapowiedziany trening. To było spore wyróżnienie dla damskiej drużyny, która rozpoczyna przygotowania do ważnego meczu z Fiorentiną, który odbędzie się już w ten weekend.

Cała galeria z treningu dostępna jest TUTAJ.

The brand new Continassa pitch 👌👌👌#JuventusWomen pic.twitter.com/cy0mO1wAwj

źródło: juventus.com

JW: Pierwsza porażka w sezonie

Seria spotkań bez jakiejkolwiek straty punktów w wykonaniu Juventus Women dobiegła końca w sobotę w Vinovo, gdzie ekipa prowadzona przez Ritę Guarino przegrała 1:2 z Brescia Femminile.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gości, gdy w już w czwartej minucie piłkę odbitą od poprzeczki do bramki Juve skierowała Alicja Daleszczyk.

W 17' minucie wyrównującą bramkę zdobyła Benedetta Glionna, ale po długiej dyskusji arbiter spotkania anulował gola, stwierdzając, że napastniczka znajdowała się na spalonym.

Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania Brescia zdobyła drugą bramkę, której autorką była Daniela Sabatino.

Bianconere wyszły na drugą połowę bardzo zdeterminowane. W 66' minucie świetną akcję Martiny Rosucci wykończyła Lisa Boattin. Drużyna Rity Guarino z całych sił dążyła do wyrównania i była bliska osiągnięcia tego celu kilka razy, ale ostatecznie nie była w stanie znaleźć drogi do bramki.

Przegrana Juventusu sprawiła, że walka o Scudetto stała się jeszcze bardziej dramatyczna, gdyż Brescia zrównała się punktowo z ekipą Juve. Oba zespoły spotkają się ponownie w Vinovo w ćwierćfinale Pucharu Włoch na początku maja, podczas gdy w następnym meczu ligowym (21 kwietnia) Bianconere zmierzą się z Fiorentiną.

Serie A (32/38): Juventus 3:0 Sampdoria

Dzisiaj o godz. 18:00 Juventus podejmie na własnym boisku ekipę Sampdorii. Stara Dama postara się zrewanżować rywalom z Genui za jesienną wyjazdową porażkę 2:3. Bianconeri przegrywali w tamtym spotkaniu już 3 do 0, jednak bramki Higuaina i Dybali w doliczonym czasie gry pozwoliły pomniejszyć rozmiary porażki.

Po heroicznym boju w Madrycie, piłkarze Juventusu muszą skupić uwagę na pozostałych celach w tym sezonie: obronie Scudetto oraz obronie Pucharu Włoch.

Media spekulują, że szansę w tym meczu otrzyma Benedikt Hoewedes, a także Stefano Sturaro.

Buffon - Howedes, Rugani, Chiellini, Asamoah -Khedira, Pjanic, Sturaro - Cuadrado, Dybala, Mandzukić

Kontuzja De Sciglio

Mattia De Sciglio ominie najbliższą kolejkę ligową z powodu kontuzji stopy.

25-latek utykając opuścił boisko już w pierwszych minutach potyczki z Realem Madryt w ramach Ligi Mistrzów. Oficjalna informacja opublikowana przez klub z Turynu wskazuje na podejrzenie uszkodzenia powięzi podeszwowej lewej stopy. W ciągu następnych kilku dni wykonanych zostanie więcej badań, ale wiadomo, że zawodnik nie wystąpi przynajmniej w niedzielnym meczu z Sampdorią.

Dobrą informacją jest fakt, że Andrea Barzagli i Federico Bernardeschi regularnie trenują już na pełnych obrotach z resztą drużyny.